Par KAD|MRCC Riga|Darbs ar sabiedrību|SafeSeaNet
Resursi un rīki
Drošība uz ūdens
Fotogalerija
Video
Kontaktinformācija
Sadarbība
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests / Aktualitātes / Jūras spēku flotile piedalās Baltijas valstu mācībās “Baltic Fortress 2017”
Jūras spēku flotile piedalās Baltijas valstu mācībās “Baltic Fortress 2017”

Foto: JIC/Normunds Mežiņš 

No 19. līdz 27.maijam Igaunijas ūdeņos notiks ikgadējās Baltijas valstu Jūras spēku mācības „Baltic Fortress 2017”, kurās piedalīsies Baltijas valstu jūras eskadra (BALTRON) komandleitnanta Kaspara Miezīša vadībā, kas komandēs četru Baltijas valstu kuģu grupu.
Mācībās piedalīsies Jūras spēku flotiles štāba un apgādes kuģis A-90 “Varonis”, Lietuvas mīnu kuģis M51 “Kuršis” un Igaunijas mīnu kuģi M314 “Sakala” un M313 “Admiral Cowan”. Vienlaikus mācībās piedalīsies arī nacionālās kuģu grupas no Lietuvas un Igaunijas.
Mācību “Baltic Fortress” mērķis ir sniegt iespēju Baltijas Jūras spēku vidējā līmeņa štābu kursa  studentiem patstāvīgi plānot un vadīt operācijas jūrā, kā arī kuģu personālam veikt uzdevumu izpildi krīzes operāciju gadījumā. Mācībās Baltijas valstu vidējā līmeņa štāba virsnieka kursa virsnieki tiks integrēti dažāda līmeņa štābos, ar uzdevumu veikt praktiskos treniņus jūras operāciju plānošanā un izpildē.
Mācības “Baltic Fortress” notiek kopš 2008.gada, un ir Baltijas valstu Jūras spēku kopējās mācības BALTRON sastāvā. To organizēšanu katru gadu pēc rotācijas principa nodrošina viena no trim Baltijas valstīm. Nākamgad tās organizēs Lietuvas Jūras spēki.
Baltijas valstis BALTRON sastāvā kuģus deleģē rotācijas kārtībā uz 6 līdz 12 mēnešiem, veidojot vienību ar diviem mīnu kuģiem un štāba un apgādes kuģi.
Viens no galvenajiem BALTRON mērķiem ir paaugstināt kuģu personāla profesionalitāti, piedaloties ikgadējās mīnu meklēšanas mācībās un operācijās, tostarp NATO pretmīnu vienības realizētajās operācijās, vienlaikus veicinot savstarpējo savietojamību starp Baltijas valstu Jūras spēkiem.
Šī gada laikā BALTRON kuģi piedalīsies astoņās mācībās Baltijas jūrā.

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita   
Jūras spēku flotiles   
Krasta apsardzes dienesta    
sabiedrisko attiecību speciāliste   
Mob. tālr. +37126668952


Aktuālās saites
© Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests, 2015