Par KAD|MRCC Riga|Darbs ar sabiedrību|SafeSeaNet
Resursi un rīki
Drošība uz ūdens
Fotogalerija
Video
Kontaktinformācija
Sadarbība
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests / Aktualitātes / Nacionālie bruņotie spēki veic cilvēka meklēšanu jūrā
Nacionālie bruņotie spēki veic cilvēka meklēšanu jūrā

Vakar, 13.aprīlī, plkst.17:55 Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma izsaukumu no zvejas kuģa “Daniels”, taču sakaru pārtraukuma dēļ tālākas informācija par izsaukšanas iemesliem nesekoja. Pēdējās zināmās zvejas kuģa koordinātes bija 85 km no Liepājas ostas.  
MRCC Rīga nekavējoties norīkoja patruļkuģi P-05 “Skrunda” doties uz notikuma vietu, veikt izsaukuma apstākļu noskaidrošanu un pārliecināties, vai kuģim nedraud briesmas. Apstākļu noskaidrošanas laikā tika secināts, ka viens no zvejas kuģa apkalpes locekļiem ir pārkritis pār bortu.
Plkst. 19:11 MRCC Rīga deva rīkojumu Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteram "Mi-17” un Zviedrijas bruņoto spēku glābšanas helikopteram doties uz notikuma vietu, un pārmeklēt meklēšanas rajonu.
  Papildus meklēšanas darbu veikšanai tika piesaistīti zvejas kuģi ”Briedis” un “Nautilus”, kā arī kuģim “BALT FLOT 12”, kas gāja uz Kaļiņingradu, šķērsojot meklēšanas rajonu, tika uzdots veikt pastiprinātu jūras novērošanu.
Plkst. 01:44 operācija tika pabeigta, cilvēks netika atrasts. Patruļkuģis P-05 “Skrunda” pavadīja zvejas kuģi “Daniels” līdz Liepājas ostai.
Krasta apsardzes dienests atgādina, ka pirms izlemjat pavadīt laiku ūdens tuvumā vai nodoties atpūtai jūrā, izmantojot laivu, jahtu vai citu peldlīdzekli, pārliecinieties, ka jums ir līdzi visi nepieciešamie glābšanas līdzekļi un esat informēti par to, kas ir jādara nelaimes gadījumā, kā arī ziņojiet MRCC Rīga par plānoto peldlīdzekļu iziešanu un ienākšanu ostās.    
Nelaimes gadījumā jūrā nekavējoties zvani uz MRCC Rīga trauksmes tālruņa numuru 115.

Informāciju sagatavoja:
Līva Veita   
Jūras spēku flotiles   
Krasta apsardzes dienesta    
sabiedrisko attiecību speciāliste   
Mob. tālr. +37126668952


Aktuālās saites
© Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests, 2015