Par KAD|MRCC Riga|Darbs ar sabiedrību|SafeSeaNet
Resursi un rīki
Drošība uz ūdens
Fotogalerija
Video
Kontaktinformācija
Sadarbība
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests / Aktualitātes / Latvijas Jūras spēku flotile pārņem Baltijas valstu jūras eskadras vadību
Latvijas Jūras spēku flotile pārņem Baltijas valstu jūras eskadras vadību
Šodien, 5.janvārī, Rīgā, Bolderājā uz Jūras spēku flotiles kuģa A-90 „Varonis” notika Baltijas valstu jūras eskadras (BALTRON) komandiera maiņas ceremonija, kurā piedalījās Lietuvas Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Arunas Mockus un Jūras spēku flotiles komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis.          
Klātesot arī flotiles personālsastāvam, līdzšinējo jūras eskadras komandieri -  Lietuvas Jūras spēku komandleitnantu Tadas Jablonskis - nomainīja Latvijas Jūras spēku flotiles virsnieks kapteiņleitnants Kaspars Miezītis.       
Latvijas, Igaunijas un Lietuvas jūras eskadru izveidoja 1998.gada augustā, lai nodrošinātu pastāvīgas ātrās reaģēšanas spējas jūrā miera un krīzes laikā. Par tās pirmo komandieri kļuva Latvijas jūras kapteinis Ilmārs Lešinskis.            
Baltijas valstis BALTRON sastāvā kuģus deleģē rotācijas kārtībā uz 6 – 12 mēnešiem, veidojot vienību ar diviem mīnu kuģiem un štāba un apgādes kuģi. Eskadras kuģi piedalās jūras atmīnēšanas operācijās un militārajās mācībās Baltijas valstu teritoriālo ūdeņu un ekonomiskās drošības stiprināšanā, kā arī meklēšanas un glābšanas darbos.  
Viens no galvenajiem Baltijas valstu sadarbības projekta mērķiem ir paaugstināt kuģu personāla profesionalitāti, piedaloties ikgadējās mīnu meklēšanas mācībās un operācijās, tostarp NATO pretmīnu vienības realizētajās operācijās. Vienlaikus šāda sadarbība veicina savstarpējo savietojamību starp Baltijas valstu Jūras spēkiem.      
Šā gada laikā BALTRON kuģi piedalīsies septiņās mācībās Baltijas jūrā. To laikā katru gadu Baltijas jūrā neitralizē desmitiem mīnu, torpēdu un citu sprādzienbīstamu priekšmetu, kas pārsvarā ir palikuši no iepriekšējās karadarbības šajā reģionā.    


Informāciju sagatavoja:
Līva Veita    
Jūras spēku flotiles    
Krasta apsardzes dienesta    
sabiedrisko attiecību speciāliste    
Mob. tālr. +37126668952
Aktuālās saites
© Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests, 2015